Gdzie sprawdzać oferty dobrych ubezpieczeń na życie?

Produktów zabezpieczających jest wiele. Codziennie możemy zobaczyć na swojej drodze mnóstwo reklam odnośnie ofert konkretnych firm. Jednak gdzie można się z nimi dobrze zapoznać? Możliwości jest co najmniej kilka.

Pierwsza z nich to biura agencji ubezpieczeniowych. Wiele firm posiada swoje artykuły w jakich pracownicy mają dużą informację na temat produktów konkretnego ubezpieczyciela. Plus takiego rozwiązania – w placówce możemy spytać o szczegóły interesującej nas oferty. Minus to brak obiektywnego spojrzenia. Pracownik firmy Z raczej nie powie nam, że lepszą ofertę znajdziemy w firmie Y. Stąd najlepiej odwiedzić kilka różnych placówek.

Lub od razu wybrać multiagencję. W takim miejscu zapoznać możemy się z ofertami kilku różnych firm. W tym przypadku plusem jest na pewno możliwość porównania ofert, ale nie wszystko jest naprawdę piękne jakby się wydawało. I w multiagencjach osobie sprzedającej nam ubezpieczenie bardziej zależy na konkretnych produktach, niż na innych. Pamiętajmy o tym natomiast nie dajmy się omamić.

Porównywarki internetowe. To rozwiązanie o tyle dobre, że wyklucza to narzucanie nam zdania i opinii przez osoby trzecie. Sami czarno na białym możemy porównać szerokie oferty różnych firm, przemyśleć je w porządku i podjąć odpowiednią decyzję. Który jest minus? Z internetowymi statystykami raczej nie porozmawiamy, jeśli tylko sami nie wyciągniemy odpowiednich wniosków nikt nie wyprowadzi nas z błędu.

Spread the word. Share this post!